Soğuk Hava Deposu, Soğutma Grupları
Sultanbeyli/İstanbul

Muhafaza edilmek istenen ürünlerin fizyolojik yapıları bozulmadan belirli bir sıcaklık ile neme tabi tutularak korunması konusunda yürütülen çalışmaların tümüne Endüstriyel Soğutma Sistemleri denir.  Günümüzde yaygın olarak tercih edilen soğutma sisteminde kullanılan ekipmanlar, soğutucu sürecinin akışına bağlı olarak değişmektedir. Her ürünün muhafaza koşulları birbirinden farklı olduğu için üreticinin ihtiyacı doğrultusunda tasarlanan projeler, hayata geçirilerek uzun vadede ürünlerin korunması ve tazeliğiyle üreticilere sunulması sağlanmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi sütlü mamullerin bozulma riski diğer gıda ürünlerinin bozulma sürelerinden daha da kısadır. İlk aşamasından son aşamasına yani  işleme, bekletme, hazır ürün haline getirme,  soğuk hava depolarında muhafazası ve sevk aşamalarına kadar büyük bir hassasiyet ve  de soğuk zincir hassasiyeti gerekmektedir. Sütlü mamullerin içindeki mikroorganizmalar belirli derecelerin altında ürünün bozulmasına, küflenmesine ve çürümesine yol açmaktadır. Bu sebeple peynir, süt, tereyağı ve benzeri tüm sütlü mamul ürünlerinizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü kalabilmeleri için Sütlü Mamul Soğuk Hava Deposu ile muhafaza etmeniz gerekmektedir. Süt ürünlerinden peynir çeşitleri 0˚C ila 5˚C de uzun bir dönem muhafaza edilebilir. Aynı şekilde tereyağı 4˚C ile 10˚C koşullara sahip soğuk odalarda muhafaza edilebilir. Yaz-kış fark etmeksizin tüketime elverişli olan yumurtanın muhafaza koşulları ise -2,5/2˚C sıcaklık değerindedir.

Doğru depolama ve kaliteli Soğuk Hava Depoları ile sadece süt ürünleri değil tüm gıda maddeleri muhafaza edilebilir ve hem iç hem de dış pazarda üretici kendine bu sayede yer edinebilir. Yapmış olduğumuz kalite standardı yüksek sütlü mamul soğuk hava depolarında ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde muhafaza edebileceğinizin altını tekrar çizerek, proje yöneticilerimiz, sizlerin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilmek adına proje süresince yanınızda yer alacaklarını da belirtmek isteriz. İhtiyacınız olan soğuk hava deposu için öncelikle taslak bir proje çizilir ve üzerinde karşılıklı fikir beyanı yapılıp, proje onay gördükten sonra hayata geçirilir. Yaptığımız her çalışmayı anahtar teslim şekilde sonuca ulaştırdığımız ve kişilerin ihtiyaçlarını iyi analiz edebildiğimiz için sorunsuz bir hizmet alacağınıza dair hiç şüpheniz olmasın.

ArabicEnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish